Vít Koďousek, první Čech mezi velikány

Datum: 18. 02. 2012

Vít Koďousek, golfový komentátor a publicista s neaktivním HCP 8,5 s počátky u Golfového klubu Nová Bystřice, s první registrací  5.3.2001.  Za 11 let se propracoval jako první ze střední Evropy do prestižní společností golfových novinářů a publicistů Associtation of Golf Writers (AGW), mezi  osobnosti jako jsou Jack Nicklaus nebo Arnold Palmer.

AGW vznikla v roce 1938, byla založena skupinou 30 novinářů účastnících se tehdy Walker Cupu v St.Andrews, ustanovili organizaci, která by hájila práva golfových publicistů. AGW předává každoročně prestižní trofej osobnosti, která v daném roce předvedla mimořádné golfové aktivity. Loni se držitelem trofeje stal Luke Donald, který byl tímto odměněn za skvělou golfovou sezónu 2011.

Pro českou golfovou komunitu je jmenování Víta Koďouska členem AGW poctou – vyjadřuje, že český golf se stává nedílnou součástí vyspělé golfové Evropy. A protože to, co bylo poprvé se nezapomíná, nepochybně v sobě přinesl do AGW i stopy Nové Bystřice.

Před koncem roku také vydal svou první básnickou sbírku – Napříč slovy. Kniha byla oficiálně pokřtěna 19. 12. v pražské kavárně Louvre. Předmluvu k básnické prvotině napsal Miloň Čepelka z Divadla Járy Cimrmana: „Když jsem se potkal s básněmi Víta Koďouska, potěšil jsem se. Jeho verše si na nic nehrají, jsou svátečně obyčejné či obyčejně sváteční, ... vědí však téměř každým veršem, že lidská duše sídlí v těle a že jejich úkolem je najít soulad právě mezi těmi dvěma."

Knihou budou obdarováni vítězové v mistrovství klubu na podzim 2012. Těšte se. 

s použitím zdroje: golfinfo.cz