KLUB

Byli jsme posedlí golfem, nadšeni pro ideu, překonávali jsme rozličné obtíže, počítali žáby, měli sny o tom, jak budeme pálit z odpaliště na české straně, přes vodu na green umístěný na rakouské straně……ale to bylo ještě před Schengenem.

Jenom jsme tušili, že přínos pro rozvoj regionu a turismu může mít instalace golfu do pohraničního regionu, .....a to bylo ještě před vstupem do EU.

A mnohé jsme však vůbec netušili. Paradoxně s otevřením hřiště Mnich a splněním staré vize Romana Khaura, že na takové otevření přijede Alex Čejka, dohořívala fáze desetiletého nadšení.

Před námi existovala 4 osmnáctijamková hřiště, 9 devítijamkových, přičemž Karlštejn byl ve výstavbě, Bechyně byla otevřena rok před N.Bystřicí. Mířili jsme na vztah a sousedství přes kopec, s rakouským Haugschlagem, tehdy 18 jamek, později rozšířen o druhou osmnáctku a Litschau , tréninkové 18 jamkové hřiště.úvodní slovo v listopadu 1999

úvodní slovo k představení golfu 13.11.1999 a publikované v první verzi webové prezentace klubu (přepis z tiskového výstupu 9/2000)

fáze entuziasmu

Golfový klub vznikl po dvouleté přípravě iniciativou zakládajících členů (Roman Khaur, Lad. Mátl) a dále Jakuba Cajthamla v roce 1996 (registrací u Min. vnitra ČR dne 29.2.1996) v době, kdy v českém prostředí bylo 13 golfových hřišť, jako logické vyústění několika let příprav k výstavbě golfového hřiště, po několikaletém mapování prostředí Novobystřicka a hledání nejvhodnější lokality.