TRENÉR GOLFU

„Všichni lidé jsou rádi důležití.

Kritika od trenéra může zabít žákovu snahu po  zlepšení.

Snaž se chválit a chyby hledej opatrně.“

(Harvey Penick)

 

Snad každý kdo začínal s golfem, potřeboval v začátku vidět, sledovat jiné hráče a slyšet, vnímat dobrou radu. Ti, kteří s Vámi projdou tuto cestu jsou zkušení hráči, vyškolení cvičitelé/trenéři.    

Cvičitelé jsou ti, kteří s Vámi cvičí. Jsou to ti, kteří vám ukáží co vše dokáží vaše boky, páteř a naučí vás golfové samostatnosti. Ve druhé fázi Vás mohou dále metodicky vést, zdokonalit Váš švih, ladnost pohybu   a přivést vás k vlastnímu pochopení o kráse golfu a naplní váš život novou dovedností a radostmi , které Vás budou provázet až do pozdního podzimu i věku.  

 

trenér golfu ČGF

  • je absolventem kurzu s akreditací ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.  
  • je oprávněn vydat tzv. Osvědčení pro samostatnou hru na hřišti hráči, který splní základní dovednosti praktické i teoretické.    
  • V praxi seznámí zájemce se základy golfového švihu a jeho správného provedení, dále s různými typy švihů a výběru hole podle polohy míče, základy bezpečnosti a chování na hřišti a okolí a základy pravidel hry a golfové etikety .
  • se základními prvky pravidel v praxi

V případě úspěšného splnění závěrečné zkoušky obdrží zájemce o golf Osvědčení  a svoji základní herní dovednost - handicap 54, jako důkaz schopnosti samostatného pohybu po hřišti a vědomí své odpovědnosti.

Osvědčení potvrzuje dovednosti - viz     (Potvrzení vystaví trenér).

Golf Vás dále povede k větší tolerantnosti k druhým, sebereflexi a otevírá Vám další vztahy.