TURNAJE / AKCE

  • Hlavní akivitou soutěžního golfu je zapojení do turnajů Mistrovství Jihočeského kraje, kam stavíme družstva v počtu dle zájmu členů (muži/senioři, event. i A/B)
  • Další snahou je udržovat tým v předních pozicích ligových soutěží.
  • Třetím blokem  je dlouhodobá soutěž  o Pohár České Kanady, která má tři bloky:  1) sérii tří indor indoor turnajů 2) sérii tří turnajů ha hřišti, zpravidla v Telči, pojmenované JAMON tour.


mistrovství kraje

Na prvním turnaji mistrovství kraje 12.5.2011 jsme byli zastoupeni družstvy v kategorii seniorů a kategorii mužů. Týmem mužů, pracovně nazývaným „farma“ se prolínají jak začínající „junioři senioři“, tak hráči u nichž lze předpokládat výrazný posun v HCP úrovni a také ti, které čeká opakovaný pokus o postup do 2. ligy, tedy tým všech odstínů.

Pohár České Kanady

Pohár Česká Kanada vzdešel z několika ročníku turnaje na hřišti Nová Bystřice, kdy na jamce č. 1 se hrálo ještě o nejdelší drajv (kanadský drajv), na jamce vlála kanadská vlajka. Ve třetím ročníku přešel do polohy indoorových turnajů hraných v Jihlavě nejdříve v sérii 1-3-3, tedy letní na hřišti a do Vánoc série tří turnajů a do Velikonoc druhá série tří turnajů.

JAMÓN tour

Nová letní soutěž o JAMÓN španělskou sušenou šunku - JAMON tour. Jedná se o sérii tří turnajů, hraných ve formátu texas scramble, v nichž dosažený počet ran dvojice se započítává do 9. kolové soutěže o Pohár České Kanady. JAMÓN tour je samostatný turnajový blok ale i letní část Poháru České Kanady.

SLAVATA CUP

ČESKÁ KANADA versus NOVÁ AMERIKA aneb Slavata Cup. Záměr vytvořit pravidelnou série na počest prvního pokusu a snahy o přenesení golfu do Českých zemí již na počátku 17. Století, které přišly do Českého království s Alžbětou Stuartovnou a s nadějí na rozšíření golfu i do naší kotliny a průlomu do habsburské linie opět s anglickým vlivem až po dlouhých 300 letech skončil prvním turnajem, hraným na hřišti Nová Amerika. Druhý turnaj se nepodařilo zorganizovat a v dalším roce bylo hřiště Nová Amerika zcela uzavřeno, nicméně první turnaj byl velmi zdařilý a vstoupil do historie klubu.

3. liga

Ve třetí lize hrajeme již minimálně 6. ročník. Dosahované výsledky v prvních letech nebyly zachovány. V sezóně 2010 bylo dosaženo dosud nejlepšího výsledku, do posledního kola jsme si dělali ambice na postup do 2. ligy. Nakonec se tým umístil na druhém místě s bodovým ziskem, který měly týmy v polovině tabulky 2. ligy.

seniorka

Seniorkou není lady 50+, ale dlouhodobá soutěž věkové skupiny 50+ a 55+, která započala z drobných aktivit, přešla do nultého ročníku "O hrnec nudlí" aby se v sezoně 2011 stala již regionální seniorskou soutěží.

kuželky

kuželky

Ještě v čase, kdy se jenom vědělo o budoucí výstavbě čtyřdráhy v N.Bystřici, vznikla dohoda s předsedou místní TJ Jiskra o budoucích společných ativitách, které po uvedení kuželny do plného provozu rozhýbal Radek Stránský. V roce 2009 byl odehrán již 10. turnaj společného klání "kuželky/golf", které patří v obci ke stejnými rituálům jako přilétání čápů a odlétání vlaštovek.