JAMÓN tour

Nová letní soutěž o JAMÓN španělskou sušenou šunku - JAMON tour. Jedná se o sérii tří turnajů, hraných ve formátu texas scramble, v nichž dosažený počet ran dvojice se započítává do 9. kolové soutěže o Pohár České Kanady. JAMÓN tour je samostatný turnajový blok ale i letní část Poháru České Kanady.

V každém ze tří turnajů turnajů získává vítězná dvojice salám z aktuální nabídky fi JAMON www.jamon.cz/8-salamy

Po odehrání série tří turnajů získává vítězná dvojice španělskou přírodně sušenou šunku http://jamon.cz/jamon-serrano/8-jamon-serrano-paleta-gran-reserva.html

Dvojice na druhém až čtvrtém místě další ze španělských produktů.

Ve třetím z turnajů odehrají dvojice hru  PUTANQUE a vítězný tým postupuje do čtvrtfinále. Princip této hry je kombinace putovací soutěže a hry putangue. Každý hráč dvojice má dva balony, kterými se snaží zahrát put ke košonku/barevnému balonu. 

Vhození „košonku“ na putting green si dvojice vylosují, košonek se vhazuje na vzdálenost min. 3 metrů a putem začíná hráč, který háže košonek do hry. Jeho snahou je přiblížit se co nejblíže košonku. Pokračuje hráč z druhé dvojice. V tomto okamžiku jsou ve hře dva balony a ve hře pokračuje ten tým, který má svůj balon dále od košonku. Projednu hru má každý dva balony, může se stát, že vítěznou hru lze dosáhnout jediným balonem. (V putování se nepokračuje) Hra končí přeměřením si délky balonu od košonku.

Hraje se na tři vítězné hry, takže celkové výsledky mohou být 3:0, 3:1, 3:2.  

Vítězný tým pokračuje do dalšího kola a vítěz z finálového souboje získává 12 letou kanadskou whisky.

 2013

2. ročník JAMÓN tour byl odehrán v rakouském WAIDHOFENU, dříve také v BEJDOVĚ. Rekapitulace této samostatné soutěže, tří turnajů o španělskou přírodně sušenou šunku je v odkazu k poslednímu turnaji.