17. listopadu,....."už je to tady"!

Datum: 09. 11. 2011

15. výročí založení Golfového klubu N. Bystřice (1996) připomínáme jiným, významným výročím: "80 let stolního tenisu v Jindřichově Hradci".

V roce 1926 byla založena Čs. tabletenisová asociace a v témže roce uspořádáno 1. mezinárodní mistrovství ČR a v Londýně 1. mistrovství světa. Tehdy se ještě hrálo na fiftýny jako v tenise. 

Popularita nového sportu stoupala a jako nový oddíl byl pod tehdejším S.K. Jindřichův Hradec, založen v roce 1931 oddíl stolního tenisu.

Zejména po 6. mistrovství světa (1932 v Praze), kde družstvo mužů získalo poprvé zlaté medaile, přišel obrovský nárůst popularity stolního tenisu. Snad v každé restauraci, hostinci, kavárně bylo ctí majitele mít v místnosti nebo na zahrádce pingpongový stůl. A tak vedle tradičního kuželníku si hosté mohli dosytosti zkoušet umění s pálkou a nejmenším míčkem. Stoupal počet klubů, hráčů a stolní tenis v masovém měřítku pronikl i na venkov. V Praze   byly otevřeny veřejné herny, které přispěly  k rozšíření sportu mezi mládež. „ (zdroj: 80 let československého stolního tenisu)

Odešli jsme od stolního tenisu, posedlí novým „bílým“ sportem a stáli u zrodu golfového komplexu v Nové Bystřici, pojatého jako první veřejné golfové hřiště v ČR.

V roce 2006 jsme již opět koketovali se stolním tenisem v panenské Nové Bystřici, o rok později založili oddíl při Golf clubu N.Bystřice a v roce 2007 vstoupili již do okresních soutěží. V roce 2009 se již připravoval přechod odd. stolního tenisu TJ Slovan J. Hradec pod oddíl stolního tenisu GC Nová Bystřice.

80 let stolního tenisu v Jindřichově Hradci je významné jubileum. Stolní tenis patří po fotbalu, tenisu, veslování, házené a cyklistice mezi nejstarší sporty ve městě.  

K připomenutí tohoto výročí bude dne 17.11. uspořádán na 15 stolech (symbolicky ve vztahu k 15 letům existence GC) ve Sportovní hale v Jindřichově Hradci veřejný turnaj pro všechny kategorie.

Aktérům historie budou předány pamětní plakety a tečkou za touto vzpomínkou bude exhibice mistrů Evropy a vícemistrů světa, Milana Orlowského a Jindry Panského.  Hostem bude Josef Dvořáček, další legenda čs. stolního tenisu a člen GC N.Bystřice.

pozvánka