Golfový klub Nová Bystřice

AKTUALITY

3. liga

3. liga

Dnes začíná tréninkové kolo 3. ligy, hrané na hřišti v Alfrédově. V loňském ročníku se o „fous“ nepodařilo postoupit do 2. ligy, skončili jsme na 2. místě. Jak si hru pro další kolo připraví hráči Ctirad Matějka, Dan Rajnoch, Tomáš Hora, René Vápeník, Martin Krauskopf, Wilda Jenšík a Marek Lorenc s průměrným hendikepem 7,85 uvidíme v neděli odpoledne.

zobrazit vloženo: 10. 06. 2011

zvítězili, ale neprošli

zvítězili, ale neprošli

Družstvo mužů, resp. „farma“ ukončila po třech turnajích Mistrovství kraje svoji misi. Tým, složený ze začínajících hráčů pro obě kategorie (muži, senioři) měl možnost seznámit se s prostředím krajských soutěží, „otrkat se“ pro roky příští, nepostoupil do play off, ovšem to nebylo cílem. Cíl byl naplněn otrkáním.

zobrazit vloženo: 09. 06. 2011

První turnaj mistrovství kraje

První turnaj mistrovství kraje

Na prvním turnaji mistrovství kraje jsme byli zastoupeni družstvy v kategorii seniorů a kategorii mužů. Týmem mužů, pracovně nazývaným „farma“ se prolínají jak začínající „junioři senioři“, tak hráči u nichž lze předpokládat výrazný posun v HCP úrovni a také ti, které čeká opakovaný pokus o postup do 3. ligy, tedy tým všech odstínů.

zobrazit vloženo: 12. 05. 2011

Golf je v Kanadě sport Nr. 1

Více než 6 mil. Kanaďanů hraje golf, což je neuvěřitelný poměr.....téměř každý pátý Kanaďan hraje golf. Je tím vyvrácena fikce, že v Kanadě hrají všichni hokej. Při tomto poměru, přeneseném do prostředí České republiky by nás muselo golf hrát 2 miliony obyvatel, což by znamenalo navýšit stávajících 90 hřišť min. 15 x, na celkový počet cca 1300 hřišť. Proč ne? To bychom museli do školních osnov zavést vedle plavání také výuku golfu a etikety. Který ministr školství hraje golf?

zobrazit vloženo: 18. 04. 2011

Odplivl si, porušil řády, dostal pokutu a přispěchal s omluvou.

Někdejší dlouholetá světová jednička zahájila letošní sezonu průměrnými výsledky, v Dubaji obsadila dvacátou příčku. Incident, na který poukázali i televizní komentátoři televize Sky Sports, se odehrál v pátek na greenu 12. jamky. Woods neúspěšně atakoval normu jamky a před odehráním dalšího úderu si viditelně odplivl, což komentátor Ewen Murray označil za "jednu z nejodpornějších věcí, které kdy na golfovém hřišti viděl". "Byla to nerozvážnost a moc dobře to vím. Prostě jsem nemyslel a chci se za to omluvit," napsal Woods v reakci na svém profilu sociální sítě Twitter. zdroj: GOLFCZECH

zobrazit vloženo: 17. 02. 2011

z IGTM

Víte, že v Japonsku je více než 2 400 golfových hřišť ? A že v Japonsku hraje golf více než 12 mil. lidí? Na každých 52. tis. obyvatel země jedno hřiště! Každý desátý japonec je golfistou. Pokud chceme japonce dohnat a předehnat, musí náš hrát jeden milion! K tomu potřebujeme také ještě stovku hřišť. A víte také, že na japonských hřištích jezdí 5 místné buggy, které řídí caddy?

zobrazit vloženo: 02. 12. 2010